Enerjinin Geleceği (2 Kitap Takım)

  • Barkod 9786053221807
  • Stok Durumu TÜKENDİ
Yeni
73,61
İndirim

Enerji, güvenlik ve modern dünyayı baştan yaratmaya dair Pulitzer ödüllü petrol'ün yazarı Daniel Yergin'den enerji sektörünün geleceğine kapsamlı bir bakış Yaşadığımız yüzyılın ekonomisini ya da politikalarını anlamak isteyen herkesin okuması gereken en kapsamlı kaynak. Önümüzdeki yıllarda dünyanın enerji iştahı muazzam ölçüde artacak. Mutlak rakamlar insanı dehşete düşürecek düzeyde. Gelecek yıllarda nasıl bir enerji karması söz konusu olursa olsun, geleceğimiz enerji ve onunla ilgili sorunların eline bakıyor.

  • Büyüyen dünyanın gereksinimlerini karşılamaya yeterli enerji bulunabilecek mi?
  • bunun maliyeti ne olacak ve hangi teknolojiler yardımıyla?
  • Dünyanın bağımlı olacağı enerji sisteminin güvenliği nasıl korunabilir?
  • İklim değişikliğinin enerjinin geleceği üzerindeki etkileri neler olacak?
  • Enerji alanındaki gelişmeler çevreyi nasıl etkileyecek?

Enerji alanlarının en yetkin otoritelerinden biri ve uluslararası politikalar uzmanı olan yazar Dr. Daniel Yergin "enerji alanındaki başarıları ve uluslararası ilişkileri güçlendirmesi" dikkate alınarak ABD Enerji Ödülüne layık görülmüştür. IHS Cambridge Enerji Araştırmaları şirketinin başkanıdır ve önceki kitabı Petrol ve Pulitzer kazanmıştır. "Küresel enerji konusunda dünyanın en deneyimli ve etkin ismi olan Daniel Yergin, Enerjinin Geleceği'nde, oldukça karmaşık ve önemli bir konunun bilimsel, tarihsel ve ekonomik tablosunu görmemizi sağlıyor. Ustalık eseri sayılabilecek bu kitapta gümüzün en yakıcı sorunlarından biri ele alınıyor. Uluslararası politikaları, ekonomileri ve tüm ülkeleri etkileyen "enerji"yi anlamak için herkesin mutlaka okuması gereken en kapsamlı kaynak." Dr. Henry Kissinger, ABD Dışişleri eski Bakanı "Enerji alanına damgasına vuran Daniel Yergin'in sürdürülebilir enerji kaynakları bulmak gibi çağımızın en önemli sorunlarından birini ele alan bu muhteşem eseri, güvenlik ve çevre sorunlarını analiz etmenin yanı sıra, nasıl bir yol çezmemiz gerektiğini de ustalıkla ortaya koyuyor. Ekonominin ve yaşam tarzlarımızın geleceğini anlamak için mutlaka okumalısınız. "Walter Isaacson, Steve Jobs ve Einstein kitaplarının yazarı Enerjinin Geleceği, sürdürülebilir enerjiyle bizim aramızda duran yolda bir fener işlevi görüyor."

Susan Hockfield, MIT Başkanı, İlk kitapta; Petrol, Doğalgaz, Elektrik, İkinci kitap: İklim Değişikliği, Yeni Enerjiler, Geleceğin Dünyası.

 

Özellik Değer
Yayın Evi Optimist Yayın Dağıtım
Yazar Daniel Yergin
Basım Tarihi 10/2014
Sayfa Sayısı 830
Cep Boy Hayır
Baskı Sayısı 1
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 73,61 73,61
2 36,81 73,61
3 24,54 73,61
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 73,61 73,61
2 36,81 73,61
3 24,54 73,61

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

En Çok Satanlar

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.