NAZIM HİKMETİN YOLCULUĞU

  • Barkod 9786052958346
  • Stok Durumu VAR
Yeni
38,00
İndirim

Nazım Hikmet'in Yolculuğu

Nazım Hikmet denilince aklınıza ilk ne geliyor? Büyük bir şair oluşu, şiirleri, aşk hayatı, hapishane günleri, devrimci kişiliği veya sürgün edilişi… En az biri hakkında az çok fikre sahip olduğumuz Nazım Hikmet’in hayatının bilinmeyen yönlerini bu kez “edebiyat arkeoloğu” olarak anılan Haluk Oral kaleme alıyor.

İş Kültür yayınlarından çıkan kitap, yıllarca süren bir hazırlığın ürününü sizlere sunuyor. Yazar, Nazım Hikmet’in hayatına dair bilinmeyenleri onun doğumundan çok önceki bir dönemden ele alarak anlatıyor. Nazım‘ın yaşam öyküsüne 1840’lı yıllardan ailesi ile başlıyor ve yurt dışına gidene kadarki dönemine fotoğraflar ve belgelerle ışık tutuyor. İlk kez bu kitapta karşılaşacağınız bilgiler, sizi büyük bir şair olan Nazım Hikmet’in yaşam öyküsünde adeta bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Nazım Hikmet’in Yaşamına Farklı Bir Açıdan Bakmanızı Sağlayacak Muhteşem Bir İnceleme!

Nazım Hikmet’in yaşam yolculuğuna fotoğraflar ve belgeler ışığında tekrar bakmaya ne dersiniz? Şairin her zaman merak uyandıran yaşamöyküsü bu kez bilinmeyen ayrıntılar ve belgeler ışığında tekrar karşımıza çıkıyor. İlk kez yayımlanan belgeler Nazım Hikmet’in biyografisine de önemli katkılar sunuyor.

İlgi çeken yaşamöyküsü kitapta şair olan dedesinden esinlenişi ile başlarken hemen hemen hepsi sanatın bir yönü ile uğraşan aile mensuplarına kadar uzanıyor. Böylece ailesinin kendisi üzerindeki etkilerini de gözler önüne seriyor. Nazım Hikmet’in sanat hayatı, yaşamı ve eserleri hakkında birçok yeni bilgiyi sergi tadında bizlere sunan bu muazzam incelemeyi keyifle okuyacaksınız.

 

 

Haluk Oral Kimdir?

Türkiye’nin önemli imza koleksiyonerlerinden biri olan Haluk Oral, Boğaziçi Üniversitesi’nde 20 yıl ders vermiş bir matematik profesörü. Aynı zamanda bir edebiyat tutkunu.Türk edebiyatının önemli şair ve yazarlarının imzalı kitaplarını toplaması ile de ünlü. 30 yıldan fazla bir süredir imzalı kitap, resim ve fotoğraf biriktiren yazar aynı zamanda bu imzaların peşine de düşerek arkasında yatan hikayeleri yazıyor. Bu yüzden de Doğan Hızlan’ın “edebiyat arkeoloğu” tabiri ile anılıyor. Onun bu tutkusunu başlatan ise kendisine hediye edilen Nazım Hikmet’in imzalı kitabı oluyor. Onu oldukça heyecanlandıran bu imza bugünlere gelen yolculuğunun da başlangıcını oluşturuyor.

 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Nazım Hikmet’in ilgi çeken yaşam öyküsü bu kez Haluk Oral’ın kalemi ile sizlerle buluşuyor. Nazım Hikmet’i daha yakından tanımak ve bilinmeyen yönlerini keşfederek, zamanda onun yaşamı ile birlikte bir yolculuğa çıkmak için bu kitabı da mutlaka okunacaklar listenize ekleyin!

 

 

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 328

Ebat : 16 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Özellik Değer
Yayın Evi İŞBANKASI
Yazar HALUK ORAL
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 38,00 38,00
2 19,00 38,00
3 12,67 38,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 38,00 38,00
2 19,00 38,00
3 12,67 38,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

En Çok Satanlar

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.